Přejít na hlavní obsah
ÚNMZ - logo

S výběrem vhodného elektrického vozíku poradí spotřebitelům nová publikace

Kategorie: 

V pátek 17. září spatřila světlo světa nová publikace „Průvodce regulatorními pravidly pro oblast elektrických vozíků“, která si klade za cíl usnadnit spotřebitelům správný výběr elektrického vozíku, ale také pomoci výrobcům, dovozcům a distributorům s uvedením těchto výrobků na trh. Příručku pokřtili vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása.

Publikace vznikla ve spolupráci Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, Českou obchodní inspekcí, Státním ústavem pro kontrolu léčiv a Ministerstvem dopravy.

Třicetistránkový materiál pomůže osobám se zdravotním postižením, ale také např. seniorům s pořízením vhodného elektrického vozíku, kterých je na trhu velké množství, ale ne všechny splňují potřebné technické parametry, stane se tedy jedním z nástrojů v boji proti nekalým praktikám některých obchodníků. Další část příručky je věnována výrobcům, dovozcům a distributorům.

Publikace je unikátní v tom, že se jedná o vůbec první manuál svého druhu v České republice, který poskytuje ucelený přehled regulatorních norem a související výklad z pohledu ochrany spotřebitele, financování z veřejného zdravotního pojištění, či využití elektrických vozíků na pozemních komunikacích.

Průvodce se bude distribuovat jak v tištěné podobě, tak i elektronicky a bude ke stažení na webových stránkách všech spolupracujících organizací.

Publikace je ke stažení zde: Průvodce regulatorními pravidly pro oblast elektrických vozíků

Křest publikace můžete zhlédnout na https://youtu.be/hLzHNePZ8A4