Přejít na hlavní obsah
ÚNMZ - logo

Dovoz zboží se značením CE na trh Velké Británie až do 1. ledna 2023

Britská vláda učinila rozhodnutí umožnit dovoz zboží se značením CE na trh Velké Británie až do 1. ledna 2023.
https://www.ukas.com/resources/latest-news/ce-mark-acceptance-extended-to-2023/

Přestože britská vláda vynaložila značné úsilí na podporu průmyslu a obchodu při přechodu na nový režim UKCA, pandemická situace zhoršila možnosti firem se plně adaptovat, a proto došlo k avizovanému prodloužení možnosti dovozu zboží se značením CE. To znamená, že všechny produktové řady se mohou plně připravit na používání UKCA od 1. ledna 2023. Nyní se jedná o nejzazší termín, který již nebude prodloužen. Celkový seznam všech produktových řad pokrytých označením UKCA lze nalézt
https://www.gov.uk/guidance/using-the-ukca-marking#:~:text=the%20European%20Union-,More%20information,civil%20explosives,-Legislative%20areas%20where.

V průběhu následujících 16 měsíců bude britská vláda nadále aktivně podporovat průmysl v jeho přípravě na nové požadavky. Nejbližší takovou akcí bude webinář s názvem Manufactured goods regulation – placing goods on the market in GB and NI, na kterém britské Department for Business, Energy and Industrial Strategy (BEIS) osvětlí obchodním společnostem změny, které proběhnou, a kroky, které je třeba učinit.
Pozvánka: https://www.eventbrite.co.uk/e/beis-webinar-the-ukca-mark-the-new-domestic-regime-tickets-167053460397